Agresywna jazda na rolkach: Co musisz wiedzieć?

Aggressive inline

Jazda na rolkach zwykle kojarzy się nam przede wszystkim z wyjątkowo dobrą zabawą. Nie da się ukryć, że nawet dzieci już uczą się jeździć na rolkach, gdyż świetnie wpływa to na rozwój ich motoryki oraz pomaga zachować dobrą kondycję. Jednocześnie jazda na rolkach może przybierać także znacznie bardziej wymagające i nieoczywiste formy. Jedną z nich z całą pewnością jest agressive inline. Tak więc aggressive inline skating - co musisz wiedzieć?

Podstawowe triki i techniki

Nie da się ukryć, że agressive inline to wyjątkowy styl jazdy na rolkach. Wyróżnia się on przede wszystkim tym, że podczas jazdy zawodnicy wykonują szereg trików i technik, które są wyjątkowo widowiskowe. Do najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej podstawowych z nich można zaliczyć:

  • soul;
  • acid;
  • makio;
  • fishbrain;
  • kind grind.

Oczywiście powyżej wymienione triki to jedynie kilka, podstawowych, które jednocześnie są najłatwiejsze do opanowania i początkujący rolkarze powinni zacząć od nich naukę.

Najważniejsze elementy wyposażenia

Aggressive inline skating - co musisz wiedzieć? Otóż musisz wiedzieć, jakie wyposażenie będzie Ci niezbędne, jeśli planujesz rozpocząć przygodę z tym stylem jazdy na rolkach. Niezbędne będą Ci oczywiście dedykowane rolki z odpowiednim cuffem, czyli zapięciem. Nie zapomnij o ochraniaczach i kasku.

Jakie są najlepsze kółka do jazdy na rolkach?

Do agressive inline najlepiej sprawdzają się kółka wykonane z kauczuku. Gwarantują one świetną amortyzację, a także są wyjątkowo wytrzymałe, więc zniosą ten styl jazdy.

BLOG

Ostatnio na naszym blogu