Ostateczny przewodnik po skateboardingu: Co musisz wiedzieć?

Co musisz wiedzieć o Skateboardingu

Uwielbiasz oglądać deskorolkarzy w akcji? Może nawet sam próbowałeś tego sportu. Zastanawiasz się nad ponownym jego uprawianiem? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość - nauka jazdy na rolkach nie jest wcale taka trudna! Nawet jeśli jesteś zupełnie początkujący, przy odrobinie praktyki i poświęcenia możesz stać się ekspertem w dziedzinie skateboardingu. Zebraliśmy ostateczny przewodnik po deskorolce jako źródło informacji dla każdego, kto jest zainteresowany dowiedzeniem się więcej o tej zabawie lub chciałby zacząć ją uprawiać. Ten artykuł zawiera wszystkie informacje na temat tego, jaki trening i techniki są wymagane, aby być dobrym skaterem, jak można doskonalić swoje umiejętności i jaki sprzęt jest przydatny.

Co to jest skateboarding?

Skateboarding wywodzi się z lat 50-tych, kiedy to surferzy w Kalifornii zaczęli eksperymentować ze staniem na pokładach ruchomych drewnianych desek. W tamtym czasie było to głównie zajęcie rekreacyjne, ale popularność skateboardingu szybko rosła. Gdy zbliżały się lata sześćdziesiąte, szał na deskorolkę był u szczytu, a ludzie z całego świata cieszyli się tą nową i ekscytującą aktywnością na świeżym powietrzu. Dziś skateboarding jest popularnym sportem, z którego korzystają ludzie w każdym wieku.

Jest to ekscytująca aktywność na świeżym powietrzu, którą można się cieszyć zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Skateboarding może być dużo zabawy, jak również doskonałą formą ćwiczeń. Wiele osób wybiera deskorolkę jako hobby, podczas gdy inni używają jej jako formy transportu. W wielu miejscach, skateboarding jest również akceptowany jako sport i jest popularną częścią wielu lig rekreacyjnych. Deskorolkarze rywalizują ze sobą na wystawach i turniejach, a są nawet profesjonalni deskorolkarze, którzy zarabiają na życie z tego sportu.

Jak uprawiać skateboarding

Nauka jazdy na deskorolce to umiejętność, która przyniesie Ci korzyści do końca życia. Skating to nie tylko moda, ale styl życia. Chociaż prawdą jest, że nie można nauczyć się jeździć na deskorolce w jeden dzień, możesz zacząć na właściwej drodze dzięki tym wskazówkom. Zacznij od wyboru deskorolki, która Ci się podoba. Zakochanie się w deskorolce nadaje ton całemu doświadczeniu, więc upewnij się, że jesteś zadowolony z tego, co wybierzesz. Następnie, będziesz chciał zapoznać się z częściami deskorolki. Znajomość różnic między truckiem a kółkami pomoże ci podczas zakupów używanego sprzętu lub nauki dostosowywania deski do własnych potrzeb. Zainwestuj w kask, ochraniacze na kolana i nadgarstki. Bez tych elementów wyposażenia jazda na deskorolce jest o wiele bardziej niebezpieczna niż powinna. Musisz także upewnić się, że masz deskorolkę o odpowiednim dla Ciebie rozmiarze.

Sprzęt, który powinieneś mieć

  • Deskorolka - Istnieje wiele różnych czynników do rozważenia przy zakupie pierwszej deskorolki, ale najważniejszą rzeczą jest uzyskanie takiej, która czuje się komfortowo dla Ciebie.
  • Jako początkujący możesz chcieć wybrać deskę o szerszym kształcie, na której łatwiej jest zachować równowagę.
  • Buty skate - Jeśli dopiero uczysz się jeździć na deskorolce, możesz chcieć zacząć od pary butów skateboardowych. Buty do skateboardingu mają podeszwy wykonane z gumy, która jest bardziej miękka niż guma używana w zwykłych trampkach i ułatwia włamanie do deskorolki.
  • Kask - Nawet jeśli dopiero uczysz się jeździć na deskorolce, będziesz chciał nosić kask. Kask ochroni Twoją głowę w razie upadku.
  • Ochraniacze na nadgarstki - Ochraniacze na nadgarstki są niezbędne, jeśli uczysz się jeździć na deskorolce. Chronią one Twoje nadgarstki przed zwichnięciem lub złamaniem podczas upadku.
  • Nakolanniki - Nakolanniki są często używane podczas nauki jazdy na deskorolce. Chronią one przed upadkiem i otarciami kolan.

Nauka podstaw: Ollie i Przesunięcie ciężaru ciała

Najbardziej podstawowym ruchem w skateboardingu jest ollie. Jest to sposób na wyskoczenie z ziemi za pomocą deskorolki. Aby wykonać ollie, musisz trzymać deskorolkę blisko swoich stóp, stojąc na niej. Aby skoczyć, popchniesz stopy do przodu, tak jakbyś próbował zejść z deskorolki. Następnie palcami stóp podnosisz deskorolkę z ziemi i odpychasz nogi do tyłu. Odsuwając nogi do tyłu, podnosisz deskorolkę do góry i lądujesz na niej stopami. Aby przesunąć ciężar ciała do przodu, gdy stoisz na deskorolce, możesz pochylić górną część ciała w kierunku przodu deski, utrzymując ugięte kolana i ciężar ciała na kulach stóp. Dzięki temu przesuniesz ciężar ciała do przodu, co jest pomocne podczas nauki jazdy na deskorolce.

BLOG

Ostatnio na naszym blogu